Özellikle mevsim değişikliği dönemlerinde, aynı gün içinde hava sıcaklığının defalarca kez değişmesi, güneş gören yerlerin sıcak ve terletici gölgede kalan yerlerin ise rüzgarlı ve soğuk olması hastalıklara davetiye çıkarır. Bu dönemleri hasta olmadan atlatabilmek için hem kıyafet seçimimizin her ortama hemen uyum sağlayabilecek şekilde (mümkünse içe kısa kollu, üste uzun kollu ve ceket vb.) olması hem de bağışıklığınızın kuvvetli olması gerekir.

bagısıklık

Bakırköy’ de 2 şubede hizmet veren Slim Life Studio ve Slim Life Medikal Estetik Ünitelerinin Uzman Diyetisyeni Berna ORAL ÇİL

“Kuvvetli bir bağışıklık sistemine sahip olabilmek için ideal olan, hayat boyu düzenli bir beslenme şeklinizin olması ve stres gibi ani bağışıklık düşürücü etkilerden uzak olmaya dikkat etmenizdir.” Diyor ve ekliyor; Ancak zaman zaman çevresel değişkenlere bağlı olarak bu durumu sağlayabilmek pek mümkün olamıyor. Stresli şehir hayatı, yoğun iş temposu gibi sebeplerle düzensiz beslenme dönemlerinin hemen ardından doping etkisi yaratacak bir beslenme düzeniyle kaybettiklerimizi yerine eklemeliyiz.

Bağışıklığı güçlendirmek için öncelikle tüm yapım metabolizmalarının temeli protein içeriği yüksek besinlerle beslenmek gereklidir. Bakırköy Slim Life şubelerinde diyet ve beslenme danışmanlığı konusunda destek alan danışanlarımıza analizleri yapıldıktan sonra hayat düzenleri ve vücutlarına özel ihtiyaçları doğrultusunda uygulayabilecekleri diyet listeleri verilir.

Sizler de evinizde diyetisyen kontrolünde olmadan sağlıklı beslenmenin belli başlı kurallarını öğrenerek hemen uygulamaya başlayabilirsiniz.

Protein içeriği yüksek besinler: et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, kurubaklagiller, kinoa ve karabuğday başlıcalarıdır.

Yıpranmayı arttıran oksidan ürünlere karşı antioksidan maddeleri bol besinler; balık, hindi, et, yumurta, havuç gibi sarı- turuncu renkli sebze ve meyveler, kivi, ananas, greyfurt, maydanoz, karides, istiridye, peynir, yoğurt, ay çekirdeği ,kabak çekirdeği, soğan, sarımsak, yulaf, esmer pirinç, adaçayı, ıspanak, mantar başlıcalarıdır.

beslenme

Ayrıca bağışıklık sistemi ve vücutta kanser dahil her tür hastalığa karşı koruyucu olan ve vitamin mi hormon mudur tartışmaları halen süren D vitamini çok önemlidir. Kışın güneş ışınlarının yetersizliği sebebi ile düşen D vitamini seviyeleri depresyondan, kilo kontrolünün sağlanamamasına , gribal enfeksiyonlardan kansere kadar birçok hastalığa sebep olabilmektedir.

“D vitamini mutlaka kan değerinize bakıldıktan sonra doz tavsiyesi yapılabilmektedir.”

bağışıklık

Bakırköy İncirli Caddesi üzerinde ENT Tıp Merkezi içerisinde bulunan Slim Life Medikal Estetik Şubemize gelerek ücretsiz Vücut Analizinizi yaptırabilir, Beslenme ve Diyet Uzmanı - Uzman Diyetisyenimiz Berna ORAL ÇİL ile görüşebilir ve laboratuvarımızda D Vitamini seviyenizi ölçtürebilirsiniz.