SLİM LİFE STUDİO’ DAN BİR YENİLİK DAHA!

Bugüne kadar geliştirilmiş ilk tüm vücut Miha Bodytec-EMS antrenman cihazı ve var olan en etkili fitness teknolojisiyle tanışın!

MİHA BODYTEC-EMS NEDİR?

Klasik antrenmanlar sırasında beynimiz, kaslarımıza kasılıp harekete geçmeleri amacıyla elektrik sinyalleri gönderir. Bu sinyaller sayesinde kaslarımız düzenli olarak kasılıp gevşeyerek güçlenirler. Miha Bodytec-EMS teknolojisi sayesinde ise beynimizin gönderdiği bu sinyallere ek olarak kaslara, dışardan aynı uyarılar daha yoğun bir şekilde gönderilir. Erişilmesi en zor olan kas gruplarını bile sadece tek antrenmanda en etkin şekilde çalıştırma imkanı sağlar.

miha1

MİHA BODYTEC-EMS ANTRENMANI NASIL YAPILIR?

Miha Bodytec-EMS sistemi modüler tasarlanmıştır. Üzerinize giyeceğiniz fonksiyon yeleğinde üst gövde kaslarını çalıştırmak için tasarlanmış elektrotlar vardır. Aynı şekilde kalça kemeri, kalça kasları için, kol ve bacak pedleri ise ilgili kol ve bacak kaslarını çalıştırmak için tasarlanmıştır.

1 derslik antrenman 3 bölümden oluşur ve toplamda 25 dk dır.

1.Bölüm - Direnç Bölümü – Kullanamadığımız ya da yeterince çalıştıramadığımız kas gruplarını güçlendirmek amaçlıdır. Yaklaşık 10 dk sürer.

2.Bölüm – Cardio Bölümü – Metabolizmayı hızlandırmak, yağ ve kalori yakımını sağlamak amaçlıdır. Yaklaşık 10 dk sürer.

3.Bölüm – Dinlenme Bölümü – 1. ve 2. bölümlerdeki egzersizlerden dolayı kaslar üzerinde oluşan laktik asidin dağılması amaçlıdır. Standart antrenmanlarda kişinin 24 saat sonra başlaması muhtemel kas ağrılarını önlemek için masaj yapılıyormuş gibi hissettiği bu bölüm de yaklaşık 5 dk dır.

MİHA BODYTEC-EMS TEKNOLOJİSİNİN FARKLARI NELERDİR?

Vücuttaki kasların %96’sını ve tüm ana kas gruplarını (bacak, kalça, bel, sırt, kanat, karın, göğüs ve kol) aynı anda ve yoğunlukta çalıştıran tek fitness teknolojisidir.

Vücudunuzdaki kas kütlesini diğer tüm antrenmanlardan daha hızlı ve etkili şekilde arttırır. Dolayısıyla ideal kilonuza inmeniz denediğiniz tüm antrenmanlardan daha çabuk olur. Özellikle bel – göbek bölgesinde yerleşmiş yağlar ile kalça – basen – bacak yağları, yoğun oksijen üretimi ve kalori yakımı sayesinde hızlıca yok olur.

Sadece 6 derste vücut yağ oranınız yaklaşık %4 azalır.

Erişilmesi en zor kas gruplarını en etkin şekilde üstelik tek derste bile çalıştırmanızı sağlar. Hatta bağ dokularını dahi sıkılaştırdığı için selülit görünümünden kurtulmanızı sağlar.

Tüm kas gruplarını aynı anda ve dengeli çalıştırdığı için herhangi bir kas grubuna zarar verme ya da zorlama ihtimali olamayan son derece güvenli bir antrenmandır.

Özellikle güçsüz ve ağrılı eklemlerinizi kesinlikle yük bindirmeden ve zorlamadan güçlendirirken aynı zamanda korur.

Sadece 25 dklık bir derste alacağınız sonuç, fitness salonlarında harcayacağınız 4 saatlik bir antrenmandan daha fazladır.

MİHA BODYTEC-EMS TEKNOLOJİSİ BAŞKA HANGİ DURUMLARDA FAYDA SAĞLAR?

nihaa23resm

Fizik Tedavi ünitelerinden sonuç alamamış bel boyun sırt ağrıları çeken, bu kas gruplarını çalıştırması gereken fakat ağrılar sebebiyle antrenman yapamayanlar için tedavi amaçlı da kullanılabilecek tek teknolojidir. Yapılan bir araştırmada katılımcıların %88 inde bel ve sırt ağrılarının keskin bir şekilde azaldığı tespit edilmiştir.*

Kas grupları arasındaki dengesizlikleri en kısa zamanda eşitleyecek bir teknolojidir. (Örneğin iki bacak arasındaki kas yoğunluğu eşitsizliği, bir bacağın diğerinden daha güçsüz olması sonucu güçsüz olan tarafın kullanılmaması ve diğer bacağa fazlaca yük binmesinden kaynaklanan ağrılar vb.)

Günlük yaşamın içinde olan durumlarda (ağır bir şey taşırken, eğilip kalkarken, araba kullanırken, spor yaparken veya uzun sure bir yerde otururken) oluşan tipik bel ağrısı sıklığı sadece 6 antrenman sonrasında kaybolur.*

Postür (duruş) bozuklukları, kifoz, lordoz, skolyoz gibi tedavisi uzun uğraşlar isteyen omurga rahatsızlıklarında bile sadece 12 antrenmanda ciddi sonuçlar alınır.

Kronik sırt ağrıları olan hastalarda (stresli yaşam koşulları, masa başı işte çalışanlar gibi) antrenmanın 3.bölümü olan Dinlenme Bölümünün 20 dk boyunca uygulanmasıyla sadece 1 derste bile tüm ağrılardan kurtulmak mümkündür.

Diğer fitness yöntemlerine göre %40 oranla daha üstündür.*

Sadece 4 haftalık antrenman sonrasında maksimum performans seviyeniz %30 artar.*

65 yaşın üzerindeki üyelerde haftada bir yapılan hafif antrenmanlar sonrasında bile karın bölgesindeki yağlanmanın %7 oranında azaldığı ve karın çevrelerinin ortalama 6 cm inceldiği tespit edilmiştir.*

*Kaynak: Studies at the University of Bayreuth (Boeckh-Behrens et al. 2002- 2006) and the German Sports University Cologne (Kleinöder/Kreuzer/Speicher 2006-2008)

nihaaa33