Slim Life Studio Bakırköy de uzman ekibi ve butik hizmet anlayışı ile kişiye özel hizmet paketleri sunarak danışanlarını beklentilerine en kısa sürede ulaştırıyor.

Bünyemizdeki Fizyoterapist, Uzman Pilates (Mat, Reformer, Hamile) Eğitmenleri, EMS Miha Bodytec Eğitmenleri ve güzellik bölümümüzde Usta Öğretici Güzellik Uzmanlarımızdan oluşan kaliteli ve seçkin ekibimiz ile hizmetinizdeyiz.

1982 yılında İstanbul'da doğdular. Marmara Üniversitesi Sağlık Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra sağlık sektöründe uzmanlaştılar. 2007-2012 yılları arasında özel sağlık kuruluşlarında İşletme Yöneticiliği görevlerini yürüttüler.

2011 yılında anne oldu. Doğum öncesinde ileri derecede skolyoz rahatsızlığı vardı ancak hamilelik sürecinde almış olduğu kilolar sebebiyle ağrılarındaki artış hayat kalitesini bozmaya başladı. Bu dönemde tedavi ile ilgili yaptığı araştırmalarda Pilatesin bu konudaki faydalarını öğrenerek tecrübe etti ve çok kısa sürede ağrılarının tamamından ve doğum sonrası vücudundaki fazla kilolarından kurtuldu. Kendinde sağladığı bu faydayı ihtiyacı olan kişilere tecrübe ettirebilmek adına Uluslararası Pilates Federasyonu’ nun düzenlediği eğitimlere katılarak eğitmen sertifikalarını aldı. Bu eğitimlerin yanında yapmış olduğu çalışmalar ve katıldığı farklı eğitimler sonucunda Pilatesin Reformer ve Cadillac dallarında eğitmen olmaya hak kazandı. 2017 yılında ikinci çocuğunu dünyaya getirdi. Hamilelik döneminde düzenli olarak pilates yaptı ve vücudunda ağırlık merkezi değişmesinden kaynaklı hiçbir sıkıntı yaşamadan kontrollü kilo alarak hamilelik sürecini sağlıklı bir şekilde tamamladı.
Üniversite döneminden itibaren Biyoenerji, Alternatif Tıp, Reiki ve Meditasyon ile ilgilendi. Modern tıp ile tedavi sürecinde oluşabilen yan etkileri ve ağrıları azaltma amaçlı düzenlenen Reiki grup terapilerinde hastalara gönüllü enerji terapistliği hizmeti verdi. Pilates ve Yoga ile öğrencilik yıllarında tanışarak yoğun iş hayatında kendine kazandırdıklarını tecrübe etti. 2010 yılında anne oldu. Doğumun hemen ardından 2 aylık süre içerisinde pilates ile vücudunun ne kadar kısa sürede toparlandığını, bel-boyun-sırt bölgelerinde meydana gelen şiddetli ağrılarının yok olduğunu ve duruş bozukluğunun mucizevi şekilde kısa sürede düzeldiğini fark etti. Ece, pilatesin yalnızca fiziksel faydalarını değil ruhsal boyutta kendisine kazandırdıklarının da özlemi ile bu konuda uzmanlaşarak Uluslararası Pilates Federasyonu’ nun düzenlediği eğitimlere katıldı ve sertifikalarını aldı. Bu eğitimlerin yanında Hamile Pilatesi konusunda uzmanlaştı. Üyelerine gebelik sürecini esnek ve rahat geçirmeleri, doğuma rahat hazırlanabilmeleri ve doğum sonrası vücutlarını çok kısa sürede eski formuna kavuşmaları konusunda yoğun destek verdi. 2012 yılının başında Ece Bensason ve Özge Kurdoğlu “Slim Life Studio” yu kurdular. Hastane ve Medikal Estetik bölümü kuruculuğu ve yöneticiliğinden edindikleri tecrübeler ile 2013 yılında da Slim Life Beauty’ i kurdular. Usta Öğretici Güzellik Uzmanlığı eğitimlerini de tamamlayarak pilateste olduğu gibi güzellik alanında da profesyonel hizmet vermeye devam ediyorlar.